Do góry

Dalej

Po upieczeniu pasztet studzimy i wstawiamy na całą noc do lodówki. Warto potrzymać go tam nawet dłużej. Dopiero po tym, jak solidnie stężeje, będzie pięknie się kroił i smakował wybornie. Można go przygotować nawet dwa dni przed konsumpcją.

 

Smacznego!

PRZYGOTOWANIE:

 

1. Zaczynamy od pokrojenia cebuli w kostkę. Na patelni rozgrzewamy olej roślinny (około 3-4 łyżek, może trochę więcej) i wrzucamy cebulę. Po chwili, gdy się zeszkli, dorzucamy przeciśnięty lub bardzo drobno pokrojony czosnek. Smażymy przez krótki czas na nie za dużym ogniu, od czasu do czasu mieszając, aż cebula dobrze zmięknie.

 

2. Następnie przygotowujemy cukinię. Jeżeli jest młoda, nie musimy obierać jej ze skórki, tylko porządnie oczyścić i umyć - wtedy nasza warzywna pieczeń będzie miała więcej koloru i wyrazistości w środku. Zaleca się jednak usunięcie miąższu, szczególnie jeśli jest bardzo wodnisty. Pamiętajmy jednak, aby po ewentualnym obraniu i wydrążeniu zachować wymaganą ilość cukinii, czyli około 1,5 kg. Tak przygotowaną cukinię ścieramy na tarce o dużych oczkach. Wsypujemy do niej łyżeczkę soli, mieszamy i odstawiamy na 15-20 minut, aby warzywo puściło soki.

 

2. Teraz marchewka, którą również ścieramy na tarce o dużych oczkach. W tej chwili, gdy już cukinia swoje odstała, wszystkie składniki mamy przygotowane i reszta jest już tylko formalnością.

 

3. W misce umieszczamy tartą marchew, podsmażoną cebulę z czosnkiem, dodajemy bardzo porządnie odciśniętą z płynów cukinię, wbijamy jajka, dodajemy pokrojoną drobno natkę pietruszki, wsypujemy kaszę mannę i wlewamy olej roślinny. Posypujemy wszystko dwiema łyżeczkami przyprawy curry oraz dwiema raczej płaskimi łyżeczkami soli. Co do pieprzu, można dodać ze trzy szczypty lub intuicyjnie, według własnego uznania, oczywiście w granicach rozsądku.

 

5. Wszystko bardzo dokładnie mieszamy. Ten proces powinien zabrać trochę czasu, a przynajmniej na tym etapie pójście na skróty to kiepski pomysł. W mieszanie trzeba włożyć nieco wysiłku i uwagi.

 

6. Następnie przygotowujemy dwie keksówki (wymiary około 26x12 cm) wyłożone papierem do pieczenia lub natłuszczone i przysypane bułką tartą. Może być również jedna blacha, stanowiąca odpowiedni objętościowy ekwiwalent dla keksówek. Masę warzywną przekładamy do form i wyrównujemy. Na wierzch można położyć i lekko docisnąć kilka plasterków cukinii.

 

7. Piekarnik rozgrzewamy do 180 stopni. Czas pieczenia zależy od piekarnika, jednak proces ten powinien standardowo zająć od około 1 godziny do godziny piętnaście/dwadzieścia przy bardziej wymagającym sprzęcie. W każdym razie, kiedy skórka z wierzchu pasztetów zacznie się rumienić, będzie to znak, że pieczenie zbliża się ku końcowi.

 

Dziękujemy Pani Oli za dostarczenie ekologicznej cukinii, marchwi i cebuli.

Wegetariański pasztet z cukinii

SKŁADNIKI:

 

* 1,5 kg cukinii

* 4 duże marchewki

* 4 średnie cebule

* 8 ząbków czosnku

* ok. 2/3 szklanki oleju roślinnego

* 8 średnich jajek

* 1,5 szklanki suchej kaszy manny

* dwa spore pęczki natki pietruszki

* dwie łyżeczki przyprawy curry

* sól i pieprz

* szklanka = 250 ml

DOBRZE SKOSZTOWAĆ

Must-try * Man muss es probieren * Обов'язково треба спробувати

Mobile menu

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

 

Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, pomysły i współpracę. Jeśli coś ciekawego dzieje się w okolicy, o czym warto wiedzieć, napisz do nas:

Niezależny portal poświęcony życiu społeczno-kulturalnemu w gminie Narew © 2024

polityka PRYWATNOŚCI

kontakt@widoknanarew.pl

Thank you for being here

Danke, dass Sie hier sind

Дякую за те, що ви тут

Dziękujemy, że tu jesteś