Do góry

Dalej

Ta potrawa wymaga trochę cierpliwości i sprytu, szczególnie podczas przygotowywania nadzienia. Co by jednak nie mówić, warta jest świeczki, ponieważ niewiele jest tak dobrych "kotletowych" propozycji z drobiu, w dodatku z oryginalną niespodzianką w środku. A wszystko pasuje do siebie idealnie, jak kura do jajka.

 

Polecamy!

6. Na powierzchni, na której będziemy formować zrazy, rozściełamy folię. Dzięki jej wykorzystaniu cały zabieg pójdzie bardzo sprawnie. Na folii rozsmarowujemy w raczej owalnym kształcie przyrządzoną wcześniej masę mięsną (należy ją tak podzielić, aby wystarczyło na osiem zrazów). Na środku układamy połówkę roladki, a następnie, za pomocą folii, formujemy podłużny kotlet. Najlepiej użyć do tego obu rąk. Nie jest to trudne i za chwilę powinniśmy zrobić w ten sposób wszystkie osiem zrazów. Po uformowaniu należałoby ułożyć je na wyścielonych folią deskach, ponieważ masa mięsna będzie raczej kleista. Uwaga - zrazy są dość delikatne i należy się z nimi obchodzić bardzo ostrożnie.

 

7. Ostatni etap to panierowanie i smażenie. Mąkę łączymy z bułką tartą, jajka lekko ubijamy. W tego typu drobiowych zrazikach dobrze sprawdzi się trójstopniowa panierka: bułka - jajko - bułka. Zrazy smażymy na niewielkiej ilości oleju z obu stron, aż osiągną złotobrązowy kolor.

PRZYGOTOWANIE:

 

1. Zaczynamy od przygotowania mięsa. Jeśli nie mamy jeszcze zmielonego - mielimy, jak na kotlety. Cebulę kroimy w drobną kostkę i dodajemy do mięsa. Następnie wbijamy jajko, dodajemy kaszę mannę. Solimy (przynajmniej 0,5 łyżeczki soli) oraz doprawiamy pieprzem wedle uznania. Masę należy bardzo dokładnie wymieszać. Powinna mieć nie zbitą, ale raczej elastyczną konsystencję. Odstawiamy ją pod przykryciem do lodówki.

 

2. Teraz nadzienie. Jajka wbijamy do miski, dodajemy do nich solidniejszą szczyptę soli. Ubijamy, ale nie na pianę, tylko do płynnej, jednorodnej konsystencji. Dodajemy mleko. Mieszamy do połączenia.

 

3. Czosnek bardzo drobno siekamy, koper lub natkę również, chociaż tu bardzo drobno siekać nie trzeba. Pomidor kroimy w niewielką kostkę. Można odebrać z niego troszkę miąższu, jeśli warzywo jest bardzo wodniste.

 

4. Na patelni rozgrzewamy niewielką ilość oleju, a następnie po całej powierzchni rozprowadzamy kilka łyżek przygotowanej wcześniej masy jajecznej. Smażymy podobnie jak naleśniki. Wierzch od razu przysypujemy odrobiną czosnku, kawałkami pomidora i siekaną zieleniną. Kiedy spód zetnie się i zacznie rumienić, za pomocą łopatki lub nawet dwóch dokonujemy delikatnego zawinięcia naleśnika w roladkę. Wszystko robimy bezpośrednio na patelni. Początkowo może to być nieco kłopotliwe, ale nie jest aż takie trudne. Powinniśmy jednak zachować dużo ostrożności przy zwijaniu, żeby nie uszkodzić delikatnego ciasta jajecznego, które może się rwać. Ale nawet, jeśli gdzieś powstanie małe pęknięcie - nie zrażajmy się. Nie będzie to miało żadnego wpływu na smak, ani ostateczny wygląd potrawy. Masy jajecznej powinno wystarczyć na cztery w ten sposób wypełnione rulony.

 

5. W dalszej kolejności z każdego naleśnika odcinamy brzegi, które już się nam nie przydadzą (można sobie skonsumować. Bardzo dobre). Pozostały rulonik kroimy na pół. Tym sposobem uzyskamy osiem mniejszych roladek.

Zrazy małomiejskie

SKŁADNIKI:

 

* 800 g mielonego filetu z kurczaka

* 1 średnia cebula

* 1 nieduże jajko

* 4 stołowe łyżki kaszy manny (lub ewentualnie bułki tartej)

* sól i pieprz

Panierka: 2 jajka + bułka tarta + mąka

Nadzienie:

* 5 większych jajek

* 5 łyżek mleka

* 1 spory pomidor

* 3-4 ząbki czosnku

* natka pietruszki lub koper

* olej do smażenia

DOBRZE SKOSZTOWAĆ

Must-try * Man muss es probieren * Обов'язково треба спробувати

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

 

Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, pomysły i współpracę. Jeśli coś ciekawego dzieje się w okolicy, o czym warto wiedzieć, napisz do nas:

Niezależny portal poświęcony życiu społeczno-kulturalnemu w gminie Narew © 2024

polityka plików cookies

kontakt@widoknanarew.pl

Thank you for being here

Danke, dass Sie hier sind

Дякую за те, що ви тут

Dziękujemy, że tu jesteś