Do góry

BAJKOWE KLIMATY STULETNIEJ CHATY

Muzeum Wsi Soce

Soce  17-210 Narew

tel. +48 536 244 013

Niewiele jest takich miejsc, jak Muzeum Wsi w Socach. Niewiele, bo tak niewiele przetrwało do dnia dzisiejszego zabytkowych chatek, żywcem wyjętych z zamierzchłych stuleci. Dzięki wiernym rekonstrukcjom izb mieszkalnych, starannym ekspozycjom dawnych przedmiotów codziennego użytku oraz doskonałemu zachowaniu zabudowy całego gospodarstwa, w Socach udało się stworzyć prawdziwy podlaski wehikuł czasu. A to wszystko staraniem nieżyjącej już wieloletniej sołtyski wsi, Tamary Leszczyńskiej. Dzisiaj ten zgrabnie skomponowany, kameralny mini-skansen o lirycznym wnętrzu, wśród wielu przybyszy budzi zachwyt i nostalgię zarazem, stojąc otworem przed każdym, kto zechce odbyć tę wyjątkową podróż w głąb Krainy Otwartych Okiennic.

PASJA PAMIĘCI

Muzeum Wsi Mariana Święckiego w Narwi

ul. Dąbrowskiego 8 17-210 Narew

 Kiedy Marian Święcki przyjechał do Narwi ponad pół wieku temu, zapewne nie spodziewał się, że to miejsce stanie się dla niego małą ojczyzną, z którą zwiąże się również pasją swojego życia - skrupulatnym wygrzebywaniem z piasków czasu tego, co stanowi o historii i kulturze naszego regionu.  W ten sposób powstało prywatne Muzeum Wsi - jedno z najbarwniejszych miejsc na mapie Narwi, wypełnione utrwaloną w tysiącach unikatowych i gromadzonych latami przedmiotów, cenną pamięcią zbiorową. Pana Mariana nie ma już dzisiaj z nami, ale jego pełne zaangażowania i niespożytych zasług oddanie dziełu podążania tropami materialnych śladów kultury naszych przodków, na zawsze wpisało się w historię Narwi i całej gminy. 

.

Koło Gospodyń Wiejskich w Narwi

ul. Mickiewicza 18 17-210 Narew

Tel. + 48 500 159 945; +48 511 517 650

Good to know * Wissenwert * Добре знати про ці ініціативи

DOBRZE WIEDZIEĆ

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

 

Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, pomysły i współpracę. Jeśli coś ciekawego dzieje się w okolicy, o czym warto wiedzieć, napisz do nas:

Niezależny portal poświęcony życiu społeczno-kulturalnemu w gminie Narew © 2024

polityka plików cookies

kontakt@widoknanarew.pl

Thank you for being here

Danke, dass Sie hier sind

Дякую за те, що ви тут

Dziękujemy, że tu jesteś