Do góry

MYŚLĄ O PRZYSZŁOŚCI, PAMIĘTAJĄC O PRZESZŁOŚCI

Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia

Puchły 62,  17-210 Narew

tel. +48 602 430 772

Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia z siedzibą w Puchłach to jedna z najstarszych i najbardziej aktywnych NGO w regionie. Niebawem obchodzić będzie swoje dwudziestolecie. Od początku propaguje postępowe idee zrównoważonego rozwoju, starając się chronić i promować nasze lokalne dziedzictwo. W tym celu tworzy i rozwija synergiczne środowisko dla podejmowania wielopoziomowych działań w najprzeróżniejszych obszarach: od botaniki, przez regionalne rękodzieło, tradycje rzemieślnicze i kulinaria, po stare pieśni pogranicza wschodniego i wiele innych. Z tej wielokształtnej panoramy wyłaniają się co rusz zuchwałe projekty, takie jak ten, w którym wytrwale budowano dawny piec chlebowy. Dzisiaj Puchły to prawdopodobnie jedno z niewielu miejsc w Polsce, w którym możliwa jest w pełni ekologiczna podlaska kuchnia tradycyjna. Warto sprawdzić i wypróbować.

BRZMIENIE DUSZY

Stowarzyszenie Chór Harmoń

Łosinka 17a, 17-210 Narew

Chór Harmoń przez życie idzie z pieśnią. A raczej płynie, niesiony tysiącami podlaskich, ukraińskich, czy białoruskich melodii, nie mówiąc już o tych seraficznych, wybrzmiewających spod cerkiewnych kopuł. W swojej kolejnej odsłonie po Lisiczkach i Ramonce, śpiewająca dusza Łosinki wkroczyła tym razem w rejony przedsiębiorczego społecznictwa i założyła organizację non-profit, raz jeszcze pokazując, jak gminny brylant sam potrafi się szlifować na drodze ku wokalno-wizualnej doskonałości. Stowarzyszenie Chór Harmoń realizuje dzisiaj rozmaite projekty, tworząc nie tylko profesjonalną formację wokalną i najbardziej utytułowany z wiejskich chórów, ale cały wykonawczo-autarkiczny kombinat, który działa tak, jak śpiewa - czysto, soczyście i z entuzjazmem. 

Regionalna Izba Białoruska "Chata"

Skaryszewo 29; 17-210 Narew

Tel. + 48 85 68 16 276

Good to know * Wissenwert * Добре знати про ці ініціативи

DOBRZE WIEDZIEĆ

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

 

Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, pomysły i współpracę. Jeśli coś ciekawego dzieje się w okolicy, o czym warto wiedzieć, napisz do nas:

Niezależny portal poświęcony życiu społeczno-kulturalnemu w gminie Narew © 2024

polityka plików cookies

kontakt@widoknanarew.pl

Thank you for being here

Danke, dass Sie hier sind

Дякую за те, що ви тут

Dziękujemy, że tu jesteś